
Як правильно доглядати за сталевим наручним годинником
Легко випустити з виду обслуговування годинників, але регулярне чищення так само необхідне, як умивання для людини. Уважний догляд не тільки усуває скупчення жиру, пилу і бруду, а й продовжує термін служби ваших годинників.
Ви добре ставитеся до свого годинника? Ось що вам потрібно знати про правильне чищення годинника. В кінці кожного дня, коли ви вже готуєтеся до сну, не забувайте, що вашому годиннику також необхідно «вимити обличчя і почистити зуби». Щоденне чищення має включати протирання передньої і задньої частини годинника, а також браслета м'якою тканиною для полірування. Це видалить щоденні накопичення поту, вологи, бруду, лосьйону для тіла та інших речовин, і ваш годинник буде виглядати доглянуто в проміжках між чистками.
Якщо ви носите годинник щодня, його потрібно ретельно чистити приблизно раз на місяць. Годинники, призначені для особливих випадків, можуть потребувати чищення тільки раз в кілька місяців або щоразу, коли ви готові його одягнути.
Як почистити годинник із неіржавної сталі
Вам потрібно буде виконати різні дії для кожної частини, тому за можливості зніміть ремінець/браслет, щоб спростити процес. Якщо ви власник наручного годииника зі сталевим корпусом з високим класом водозахисту, наприклад, 100 метрів і більше, тоді можна проводити процедуру очищення водою, не знімаючи ремінця.
1. Протріть годинник
Почніть з протирання годинника м'якою тканиною, щоб видалити перші шари бруду, пилу, жиру. Для цього можна використовувати паперовий рушник, але рекомендується серветка з мікрофібри або замші. В іншому випадку підійде чистий кухонний рушник або поділ футболки, але, швидше за все, він не видалить стільки бруду, як тонша і м'якша тканина.
2. Занурте годинник в теплу мильну воду
Перш за все, важливо відзначити, що вам потрібна тепла вода, а не гаряча або окріп. І ось чому: коливання температури можуть викликати розширення або стиснення прокладок, що утримують воду, потенційно дозволяючи воді проникати всередину самого годинника і пошкодити тендітні компоненти всередині. Навіть найміцніші і водонепроникні годинники для дайвінгу можуть вийти з ладу після вечора, проведеного в гідромасажній ванні або сауні, і більшість виробників годинників не рекомендують приймати душ з годинником на зап'ястку через вплив гарячої води.
Отже, щоб очистити годинник, наповніть раковину або чисту миску теплою водою. Коротке замочування і легке протирання тканиною мають видалити з ваших годиннків більшу частину бруду. Якщо немає, можна додати у воду краплю антибактеріального засобу для миття посуду. Мило для посуду призначене для розчинення жиру, тому воно ефективно видаляє жир і сміття з неіржавної сталі. Якщо годинник не водонепроникний, будьте обережні, занурте в воду тільки ремінець - ви ж не захочете пошкодити годинник, намагаючись його почистити.
3. Обережно потріть браслет із неіржавної сталі
Використовуйте вологу чисту зубну щітку, щоб проникнути в щілини браслета із неіржавної сталі. Пам'ятайте про те, наскільки сильно ви натискаєте, бо важка рука може викликати небажані подряпини.
4. Змийте теплою водою
Занурте браслет в теплу воду або промийте його під струменем, щоб змити мило. Залишки мила на сталі можуть привести до тмяніння, в той час як правильне полоскання допоможе зберегти почищені щіткою або поліровані поверхні, як нові.
5. Висушіть м'якою тканиною
Насухо промокніть годинник банним рушником або використовуйте фен на слабкому режимі, щоб швидко просушити між ланками. Якщо ви надягнете годинник відразу ж після того, як почистите і прополощете його, тепло вашого тіла допоможе позбутися від води між ланками браслета і в інших маленьких затишних куточках і тріщинах.
6. Додайте блиску і сяйва
Обприсніть засіб для чищення скла на м'яку тканину і протріть циферблат, корпус і браслет, щоб освіжити блиск. Якщо вам зручно знімати браслет, ви можете замочити його окремо в очищувачі для скла приблизно на 15 хвилин, а потім промити чистою водою. Коли закінчите, обов'язково протріть його м'якою тканиною.
Як почистити циферблат
Наступні кроки безпечні тільки для водонепроникних годинників. Якщо ваш годинник не є водонепроникними, досить просто протерти його сухою ганчіркою. Крім того, ви можете віднести спеціальний або вантажний годинник в ювелірний магазин для належного чищення.
Для водонепроникних годинників спочатку протріть циферблат, щоб видалити перший шар забруднення. Потім приготуйте для годинника теплу мильну ванну. Пара-трійка крапель м'якого мила для посуду допоможуть, бо воно здатне розчинити жир, що накопичився на поверхні скла. Використовуйте ватний тампон, щоб проникнути в щілини, і м'яку щітку, щоб акуратно стерти пил або бруд, а потім промийте чистою теплою водою. Насухо промокніть циферблат м'якою тканиною або використовуйте фен на найслабшому режимі.
Як чистити ремінець/браслет для годинника
Чищення ремінця або ж браслета годинника залежить від матеріалу. Шкіряні ремінці для годинника вимагають особливого догляду, щоб не пошкодити їх водою при полосканні ремінця. Крім того нанесення кондиціонера для шкіри - важливий крок для забезпечення тривалого носіння. Дотримуйтесь цих докладних інструкцій, щоб правильно почистити шкіряний ремінець.
Очищайте ремінці з гуми, неіржавної сталі, металу і браслетів тим же способом, що і циферблат. М'який миючий засіб або засіб для миття посуду зніме жир і сміття, а м'яка щітка дозволить вам проникнути в щілини ремінця. На завершення можна використовувати засіб для миття скла, щоб додати блиску ще більше.
Ви можете поводитись з нейлоновими і тканинними ремінцями, як з одягом, кидаючи їх в пральну машину при наступному завантаженні білизни. Обов'язково тримайте ремінець окремо, помістивши його в сітчастий мішок. Крім того, ви можете вимити ремінець вручну в теплій мильній воді, а потім сполоснути і дати йому висохнути на повітрі.
Незмінна любов і турбота.
Регулярне чищення, безумовно, буде підтримувати ваш годинник у чудовій формі, але ваші зусилля будуть марними, якщо ви не будете зберігати його належним чином. Уникайте вологих або запорошених скриньок і шаф; намагайтеся не піддавати годинник впливу екстремальних температур або вологості. Вашому годиннику буде найкраще в футлярі для годинника, футлярі з оксамитовою підкладкою або тканинній сумці.
Час від часу також варто брати годинник для професійного обслуговування і прибирання. Спеціаліст може відполірувати подряпини, які не під силу вашій зубній щітці. Ювелір також може регулярно виконувати налаштування, включаючи заміну прокладок для підтримки водонепроникності, щоб ваш годинник був у надійному робочому стані.