Скло для наручних годинників. Особливості та переваги

Скло для наручних годинників. Особливості та переваги

«Зустрічають до одягу», - говорить частина відомого прислів'я. Що ж, це справедливо можна застосувати і до годинника. Перше, що ми бачимо, і найчастіше у нас перед очима під час використання годинника - це, звичайно, ж циферблат і скло, яке захищає його. Ідеально підібраний матеріал здатний створити диво - перетворити звичайний аксесуар на предмет гордості. У цій статті постараємося розібратися: яке все-таки скло краще і особливості різних матеріалів.

Годинниковий механізм - дуже вибагливий організм, що стосується пилу, вологи, інших непрошених "гостей". Тому для захисту, як безпосередньо движка, так і циферблату необхідно використовувати якісне скло. Матеріал відрізняється як за складом, формою, товщиною, так і своїми фізичними можливостями та характеристиками міцності. Найчастіше використовувані матеріали розберемо докладніше.

Пластикове скло (акрил/плексиглас/хезаліт)

Плексиглас (прозорий легкий пластик, який ще називають хезалітом) - він недорогий у виробництві, його складно розбити, але при цьому він легко дряпається. М'якість і пластичність додає матеріалу міцності. Щоб розбити пластиковий екран Вам доведеться більше постаратися, ніж у випадку з іншими типами. Акрил (пластик) чудово піддається процесу полірування, тому можна легко повернути час назад, надавши йому початковий зовнішній вигляд. Пластикове скло легке, а також ударостійке. Ці показники роблять його надійною деталлю для спортивних та електронних моделей годинників. Ще однією перевагою назвемо, мабуть, здатність адаптуватися практично під будь-яку форму. Така властивість полегшить підгонку до корпусу різної форми і розміру, дозволяє створювати дизайнерські й спортивні хронометри з ексцентричним дизайном. Поряд з істотними перевагами у плексигласу є, мабуть, два мінуси: легко дряпається і висока гігроскопічність. Що стосується подряпин розібралися, а от волога згубна для будь-якого механізму. Плексиглас може поглинати вологу, тому Вам доведеться дбайливіше ставитися до годинника й уникати контактів з вологим середовищем.

Підсумуємо: скло із пластику, в першу чергу, підкуповує своєю ціною. Воно, мабуть, найдешевше у світовому виготовленні годинників. Такий матеріал легкий в обробці і надзвичайно ударостійкий. Чудовий вибір моделей з пластиковими дисплеями пропонує відома американська годинникова марка - компанія Таймекс (Timex).

Стекло для наручных часов

Мінеральне скло

Різні моделі годинників з мінеральним екраном обійдуться дорожче, якщо порівнювати варіанти з пластиковим склом. Але, найчастіше, дешевше у порівнянні з сапфіровими. Раніше такий матеріал вважався менш виграшним через відносну простоту нанесення подряпин. Завдяки інноваціям в сучасній інженерії виробники значно вдосконалили якість мінерального скла. Тому зараз цей матеріал має заслужено високий рівень довіри.

Стекло для наручных часов

Функціональна перевага цього матеріалу - високий рівень прозорості (значення циферблату чітко зчитуються з різної відстані). Візуально виявити мінеральне скло і відрізнити його від сапфірового для пересічного користувача досить складно. Мінеральний аналог нітрохи не поступається у прозорості та естетичності зовнішнього вигляду. А ось істотною перевагою стане спрощений процес полірування (в разі появи подряпин). Безсумнівно, воно більш стійке до подряпин, якщо порівнювати з пластиковим. Але все ж від пошкодження твердими предметами це його не убезпечить. Як і у випадку з органічним (акриловим) склом, зіпсовану поверхню можна відполірувати.

Недоліком назвемо схильність згодом тьмяніти. Але при акуратному носінні годинника цей момент можна значно відстрочити. Також не варто моделі з мінеральним склом піддавати екстремальним пригодам. При попаданні на нього прямого сонячного світла зручність зчитування циферблата буде трохи меншою через появу бліків. Але і цей нюанс можна виправити, якщо купити наручний годинник, в яких використаний захист для циферблата з покриттям «антиблік». Великий асортимент аксесуарів з мінеральним склом представлений у таких популярних виробників як компанія Timex (США). Окремі моделі знайдете також у колекціях компанії Victorinox Swiss Army (Швейцарія).

Стекло для наручных часов

Для покращення такої характеристики як міцність мінеральне скло піддають процесу загартування (загартоване мінеральне), за рахунок чого забезпечують високу міцність до термічного і механічного впливу. Навіть якщо Ви розіб'єте такий матеріал, то він розсиплеться на дрібні шматочки з тупими зрізами і не завдасть Вам шкоди у вигляді порізів.

Сапфірове скло (синтетичний сапфір)

При його виготовленні використовують кристали оксиду алюмінію (в наукових колах його називають «монокристалічним алюмінієм»), вирощені в лабораторних умовах. Відмінна риса скла із сапфірового кристала - природний блиск і рекордна стійкість до зношування, зокрема до подряпин. Блиск збережеться навіть після багатьох років повсякденного носіння. Штучно вирощений сапфіровий кристал маркується як Sapphire Crystal

Має високий ступінь твердості. Саме ця характеристика протистоїть утворенню подряпин. Але через високу твердість такий матеріал може не витримати сильного удару і розколеться. Багато виробників годинників заявляють, що їхній сапфіровий дисплей можна подряпати тільки найтвердшим каменем - алмазом. Однак важливо з'ясувати різницю між матеріалом із натурального сапфіра і штучно створеним аналогом. Адже захисний екран для кожного годинника вирізають з окремого монолітного кристала, залишаючи при цьому багато виробничих відходів. При виготовленні зі штучного каменю такої проблеми не виникає. Адже кристал вирощують відразу відповідного розміру. Подряпини на склі із натурального сапфіра відполірувати можна виключно алмазними щітками, що, як Ви розумієте, задоволення не з дешевих. Набагато вигідніше у таких випадках - просто замінити його на нове. Оскільки матеріал неймовірно надійний і стійкий до подряпин, така процедура може не знадобитися протягом багатьох років.

Сапфірове скло переважно встановлюють в наручних годинниках преміум-класу. Наприклад, практично всі моделі бренда Victorinox Swiss Army (Викторинокс Свисс Арми) оснащені сапфіровими варіантами з антибліковим покриттям.

Стекло для наручных часов

Скло з антибліковим покриттям

При виготовленні використовують мінеральну або сапфірову основу. Переважно його встановлюють на елітні моделі фешн-годинників (сапфірове антиблікове), окуляри, інші вироби, де противідблискуючі характеристики надзвичайно важливі. Наявність функції «антиблік» дозволяє зручно зчитувати значення циферблата навіть при інтенсивному сонячному або штучному освітленні.

Мінеральне скло із сапфіровим напиленням

Скло з мінералу із нанесенням сапфірового покриття, або як його ще називають sapflex (сапфлекс), складається з 2-х шарів. Для верхнього шару використовують синтетичний кристал сапфіра, в той час як для нижнього - мінеральний матеріал. У порівнянні з чистим сапфіровим склом має меншу вартість, але зберігає всі його корисні властивості. Багато моделей з подібним захистом циферблата представлені у колекціях швейцарського бренда Wenger Watch (Венгер Вотч).

Стекло для наручных часов

Незалежно від того, який годинник Ви вибрали, важливо пам'ятати, що як пластиковий, так і мінеральний, а також сапфіровий варіанти потребують правильного поводження. Час від часу годинник потрібно рятувати від забруднень, пилу. Для цього досить використовувати м'яку тканину. Якщо з'явилися глибокі подряпини, слід провести діагностику, щоб уникнути появи тріщин. Потрібно убезпечити годинник від прямих ударних навантажень. У разі, якщо все ж скло розбилося, необхідно відразу зупинити механізм і звернутися в годинникову майстерню. Професіонали швидко підберуть Вам потрібні деталі.

Як продовжити молодість скла?

При відповіді на це питання ми не будемо винаходити давно вже винайдений велосипед. Ви можете здивуватися, але все геніальне - просто. Іноді дбайлива експлуатація - найкраща порада. Ми постаралися озброїти Вас знаннями про особливості різного виду скла. Виходячи з цієї інформації, легко зрозуміти рівень ризику кожного з них. Зрозуміло, що, наприклад, пластикове і мінеральне потрібно максимально убезпечити від тертя об тверді предмети і поверхні, щоб уникнути швидкого зношування. У ситуації з сапфіровою моделлю можна дозволити собі трохи більше свободи, але варто враховувати його вразливість до ударних навантажень. Та й полірувати сапфіровий кристал через його твердість - невдячна справа. Існують, звичайно, різні пасти і порошки, за допомогою яких можна відполірувати вже подряпаний захисний екран. Маємо на увазі більш м'які матеріали (зі зрозумілих причин для полірування сапфіра не підійдуть). Але в разі, якщо Ви не професіонал в цій справі, то краще довірити долю Вашого наручного годинника майстрам зі сфери годинникового промислу. Крім того, що вони оцінять рівень пошкоджень і можливість шліфування, так ще й виконають це бездоганно.

 

Вибір наручного годинника – відповідальна справа. Врахуйте всі «за» і «проти». Важливо вирішити: для яких потреб Ви підбираєте аксесуар. Для щоденного носіння, для спортивної діяльності, екстремальних пригод або ж вразити оточуючих елітною моделлю. Виходячи з цього, буде легше зробити правильний підбір не тільки скла, а також інших матеріалів. Головне пам'ятайте: запорука довгої та якісної служби - це дбайлива експлуатація.

Поділитися:
ІНШІ ЦІКАВІ СТАТТІ