
Полікарбонат, поліпропілен або ABS-пластик, нейлон або поліестер - Яку валізу обрати?
Нам пощастило жити у світі, у якому швидко розвиваються технології, коли професіонали і вдень, і вночі працюють, щоб зробити наше життя простішим, якіснішим і комфортнішим. Тепер описове «гарно» або «мені подобається» - не завжди достатній аргумент, щоб зупинити свій вибір на дійсно якісному виробі. Це значною мірою стосується і валіз. Світові виробники багажу попрацювали на славу, щоб запропонувати оптимальний дорожній аксесуар для абсолютно різних мандрівників з їхніми індивідуальними уподобаннями і вимогами до надійності.
Пропонуємо розібратися, що ж ховається за кожною валізою, що впливає на якість, витривалість, естетику, а відповідно - і вартість цього атрибута.
Валізи з твердою оболонкою
Валізи з твердою оболонкою - найкращий тип валіз для зберігання ваших цінних речей цілими й неушкодженими.
Глобально весь великий дорожній багаж можна поділити на моделі у м'якому і твердому корпусі. Для початку розглянемо твердий багаж, з чого його роблять, його переваги, а також недоліки. Сьогодні ви можете знайти міцні м'які тканини і легкі тверді матеріали, тому розрив між ними скоротився. Головними причинами, з яких купують пластикові валізи, залишаються наступні: захист від вологи, можливість перевозити крихкі предмети, презентабельний зовнішній вигляд і максимальна простота в догляді. Отож, приступимо до ключових матеріалів, які використовуються для виготовлення твердих / пластикових валіз:
ПОЛІКАРБОНАТ
Надміцний і легкий полімерний вид пластику, який, мабуть, один з найбільш поширених і популярних серед досвідчених мандрівників. І в разі, коли ми говоримо «легкий», то це означає, що деякі моделі полікарбонатної валізи можуть бути навіть легші, ніж текстильні. А в поєднанні зі спеціальною дрібнофактурною поверхнею ще і протистоїть утворенню подряпин, які, мабуть, одна з найбільш поширених претензій до естетики твердого багажу.
Переваги: легка вага, пластичність, стійкість до механічних пошкоджень. 100% чистий полікарбонат здатний впоратися з будь-якими викликами в аеропортах і багажних відсіках. Матеріал стійкий до перепадів температур, тому з ним однаково безпечно можна вирушати як в спекотні країни, так і на Північний полюс. Стійкість до ультрафіолету вбереже колір виробу від вигорання на сонці.
Недоліки: за рахунок високої якості матеріалу коштує значно дорожче, ніж моделі з інших пластикових матеріалів.
Бренди, які представили колекції валіз з полікарбонату: Lojel, Titan, Piquadro, Victorinox Travel, Echolac, Travelite, Mandarina Duck.
ПОЛІПРОПІЛЕН
До моменту появи 100% полікарбонату поліпропілен по праву вважався найкращим варіантом для виробництва валіз. Сьогодні ж, маючи високі функціональні характеристики, все ж трохи програє полікарбонатним моделям у вазі. При цьому він міцний і гнучкий, чудово проявляє себе при ударних ризиках і тестах на зношування. До того ж навіть при неповному завантаженні поліпропіленова валіза збереже речі цілими.
Переваги: легка вага у поєднанні з хорошою міцністю і нижчою ціною у порівнянні з валізами із полікарбонату. Цей полімерний матеріал жорсткий, пластичний, міцний і ударостійкий.
Недоліки: тут все пізнається в порівнянні - так ось в «суперечці» з полікарбонатом поступиться в силу нижчої стійкості до появи тріщин й ударних навантажень.
Поліпропіленові валізи ви знайдете у колекціях таких брендів: Travelite, Lojel, Titan, Echolac.
ABS-ПЛАСТИК
Недорогий пластик для акуратних і дбайливих власників. У порівнянні з іншими пластиковими аксесуарами має велику вразливість до механічного впливу. Проте з лишком компенсує цей недолік своїм елегантним, а часто і креативним зовнішнім виглядом з різними стилізаціями.
Переваги. Однією з ключових є доступна ціна: валізи коштують значно дешевше. Можна фарбувати в різні кольори і декорувати принтами. У порівнянні з тканинними моделями має більш представницький вигляд. Можна забарвити в усі кольори веселки (стримані і спокійні, яскраві), а також нанести різні малюнки.
Недоліки. На відміну від полікарбонату і поліпропілену має більшу вагу. Через низьку еластичність значно легше піддається розтріскуванню при тиску. Але в разі використання в якості ручної поклажі (коли валіза постійно знаходиться під вашим пильним оком) це буде не настільки відчутним недоліком. Здавати в багаж таку валіза не рекомендуємо.
Моделі з ABS-пластика - це окремі серії від компаній Travelite, IT Luggage, Enrico Benetti.
Але картина буде неповною, якщо ми не згадаємо про своєрідні колаборації матеріалів. Так, наприклад, при створенні барвистих дитячих валіз канадська компанія Heys (Хейс) використовує основу з ABS-пластика, а потім наносить полікарбонатне покриття для збільшення міцності конструкції.
Але не пластиком єдиним живе валізна група багажу.
Багаж з м'яким корпусом
М'який корпус означає, що він універсальний, якщо ви упаковуєте предмети неправильної форми, такі як взуття на підборах або ж великі сувеніри, а кишені спереду ідеально підходять для зберігання проїзних документів й аксесуарів, і навіть для ноутбука. До того ж практично увесь м'який багаж буде значно легшим, ніж твердий (винятком стануть тільки шкіряні валізи). Перевагою тканинних валіз назвемо також більш очевидне: наявність вставки для збільшення пакувального простору, хоча заради справедливості варто відзначити, що все частіше виробники обладнують подібними розширниками і тверду багажну групу. Також їх обирають за більшу кількість відділень, кишень у зовнішньому і внутрішньому оформленні. М'який текстильний корпус дозволяє захопити ще +1 до ваших речей на відміну від жорсткої валізи.
НЕЙЛОН
Для багажу з м'якої тканини, який зручніший для розміщення в обмежених умовах (наприклад, в багажниках), нейлон - ваш найкращий вибір, тому що він міцний і водостійкий. Саме нейлон використовують для багажної продукції преміум і бізнес-класу. Найчастіше для пошиття текстильних матеріалів з нейлону обирають балістичний або ріпстоп. Його досить легко відрізнити, наприклад, від поліестеру завдяки більш текстурованій гладкій поверхні. Цей текстиль вкрай легкий і при цьому максимально міцний. Нейлон Ripstop, відомий також як матеріал для парашутів, має високу міцність на розрив і витривалість, саме тому такі валізи часто трохи дорожчі у порівнянні з іншими видами текстильного багажу, але це з лишком окупається більшою довговічністю і надійністю.
Переваги: невелика вага; висока стійкість до розривів, що, в тому числі, дозволяє максимально щільно набивати валізу речами; водонепроникність; простота у догляді завдяки брудо- і вологовідштовхуючим властивостям матеріалу. Добре зберігає початкову форму. Стійкий до хімічного впливу.
Недоліки: незважаючи на те, що нейлон - один з найбільш щільних текстильних матеріалів, він не гарантує цілісність вашого багажу при падіннях і ударах.
Бренди, які випускають нейлоновий багаж: Piquadro, VictorinoxTravel.
ПОЛІЕСТЕР
Якщо розглядати м'які / тканинні валізи, то поліестер один з найпоширеніших матеріалів. Він дозволяє створювати яскраві моделі з різноманітними поєднаннями і стилізацією. Гладка текстура відрізняється невеликим блиском. Не вигоряє на сонці і не вимагає спеціального догляду.
Переваги. Готовий виріб має легку вагу. Матеріал характеризується міцністю, еластичністю і невисокою вартістю. Тканина легко піддається фарбуванню і добре зберігає насиченість кольору навіть після тривалої експлуатації. Безпосередньо корпусу валізи не страшні падіння і будь-які ударні навантаження.
Недоліки. Як і валізи з будь-якого виду текстилю, не захистить ваш багаж від сильних ударів. Дуже часто не може похвалитися вологонепроникністю (хоча окремі виробники використовують поліестер зі спеціальним просоченням, яке буде ефективне при відносно нетривалому перебуванні під дощем). У порівнянні з балістичним нейлоном має меншу зносостійкість.
Компанії-виробники поліестерних валіз: Travelite, EnricoBenetti, Titan, IT Luggage, Kipling.
ПОЛІАМІД
Тканина з поліаміду - це легкий і порівняно тонкий матеріал з найчастіше шорсткою поверхнею. Незважвючи на те, що поліамідна нитка тільки в 2 рази товща ніж людська волосина, вона може витримати вагу 1,5 кг.
Переваги. Основним плюсом є максимально легка вага, міцність матеріалу з низьким показником до стирання. Високий показник пожежної безпеки (не горить). Чудово піддається фарбуванню, тому дозволяє урізноманітнити палітру кольорів. Тканина приємна за тактильними відчуттями.
Недоліки. Низька термостійкість (при дуже високих і низьких температурах матеріал твердне і може ламатися). Схильність до утворення жирних плям, які досить важко виводити.
НАТУРАЛЬНА ШКІРА
Без сумніву, валіза із високоякісної натуральної шкіри - це гарний, стильний і статусний аксесуар. Але, на жаль, є і ложка дьогтю в цій діжці меду, адже шкіра - один з найбільш вимогливих і нетривких матеріалів. Ціна за таку валізу також трохи «покусає» Ваш гаманець. Але в разі, якщо ви пересуваєтеся на особистому транспорті або неймовірно уважний до дорожніх атрибутів власник, то шкіряна валіза віддячить вам аристократичною естетикою ваших поїздок і відряджень. Допоможе справити враження успішної ділової людини.
Переваги. Висока культура й естетика дорожнього багажу. Максимально презентабельний зовнішній вигляд. Приємні тактильні відчуття від зіткнення з натуральним матеріалом. Захистить ваші речі під час дощу і снігу.
Недоліки. Досить велика вартість. Натуральна шкіра - вибагливий у догляді й експлуатації матеріал.
Великий вибір моделей зі шкіри пропонує італійський бренд Piquadro.
Ну і, як вишенька на торті, для любителів всього інноваційного компанія Victorinox Trevel розробила своєрідний твердо-м'який гібрид серед багажу. Швейцарські валізи з серії Avolve 3.0 легко скорочують відмінності і дискусії між любителями твердих і м'яких моделей і представляють нову естетику і сучасні технічні можливості. Розробники Вікторінокс поєднали міцну і легку основу з 100% чистого полікарбонату, який забезпечує чудовий захист ваших речей, і м'яку зовнішню оболонку з нейлону 1000 D.
Володіючи тепер інформацією про кожен з матеріалів, ми впевнені: ви легко оберете найбільш підходящу вам валізу. Подорожуйте і досліджуйте світ разом з магазином якісної брендової продукції Аttribute!